Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sevdiğiniz biri için aldığınız bir armağanı neden paketlersiniz, hiç düşündünüz mü? Çoğumuz, biri için hediye alırken alınan şeyi neden paketlettiğimizi düşünmeyiz: “Adettendir”, “Böyle gelmiş böyle gider”, “Hediye dediğin paketlenir”…

Cümleleri çoğaltmak mümkün.

Hediye paketi fikrinin temelinde “meraklandırma”, “şaşırtma” ve “sevindirme” isteği yatar. Merakın dozu paketin şekline, boyutuna, süsleme özelliklerine göre değişirken, paket açıldıktan sonra yaşanacak olan şaşkınlık ve sevinç tamamen sizin seçtiğiniz hediyeye bağlıdır. Çok gösterişli paketlenmiş bir kutunun içinden yanlış bir seçim çıkabileceği gibi, çok basit bir paketin içinden, hediyeyi verdiğiniz kişi için dünyanın en şaşkınlık verici, en iyi hediyesi de çıkabilir.

Bu fikirden yola çıkarak -çünkü bu pastalarda hediye vermek kavramının “merak, şaşkınlık ve sevinç” üçlüsü deyim yerindeyse kol kola veriyor- Baby Muu’da tıpkı bebek bezi pastaları gibi ilginç bir hediye sunumunu bu kez büyükler için uygulamaya karar verdim. Yine hediyeler pasta şeklinde; ama bu kez farklı olarak işin içinde “bez” yok!  🙂 Muciti ben değilim, ama fikri çok sevdim. Tasarlarken ise çok ama çok eğlendim.

Havlu pasta ve mutfak pastası, yeni evli bir çifte “evlilik hediyesi” olarak, yeni ev almış ya da yeni bir eve taşınmış bir tanıdığınıza “yeni ev” hediyesi olarak, doğumgünü, yılbaşı, anneler günü, babalar günü gibi özel günler için ya da bir arkadaşınıza sadece onu hatırladığınızı göstermek için verilebilecek en güzel hediyeler bence. Neden mi? Sevimli, şaşırtıcı ve ilgi çekici görünümleri bir yana, içerik olarak da karşınızdakine kullanışlılığı su götürmez bir hediye vermiş oluyorsunuz. Çünkü bir evde masa örtüsünün, mutfak havlusunun, yemek kaşığının, tavanın ya da yatak çarşafının fazlası olmuyor.

GörselGörselGörselGörselGörselGörselGörsel